Yerli Korku Oyunu Curse Of Anabelle


Gerilim dolu atmosfer, labirenti andıran koridorlar, yıllardır insan yüzü görmemiş malikaneler…Bunların hepsi iyi bir korku oyunu yapmanın temeli. Tüm bu olayların her seferinde mezarlarından canlanıp tekrar kullanıldığını gören Rocwise Entertainment, bu olayı bir adım ileri taşımak istemiş.

Yerli korku oyunu, Türkçe altyazı desteği ile

Curse Of Annabelle ilk bakışta normal bir first-person korku oyunu gibi duruyor. Kız arkadaşınızın kız kardeşi Annabelle’in ölü bedeninin çürümüş bir malikanenin içinden çıkması ile ana karakterimiz bu anı kız arkadaşına yakınlaşmak için ve yeni bir maceraya atılmak için en iyi fırsat olarak görüyor ve araştırma yapmak için malikaneye gidiyor. 

Gizli hikaye ve mekanikler

Ancak oyunun gerçekten garipleşmeye başladığı yer: efsanevi Grimoire, Key of Solomon (Süleyman’ın anahtarı) kitabında yer alan kötü niyetli güçleri kullandığınız, gizli hikayesi ve mekanikleri. Rivayetlere göre bu kitap; İsrail Kralı Süleyman (Solomon) tarafından şeytanları canlandırmak ve yönetmek için kullanılıyordu. Bu kitapta 72 cehennem geçidinin yerleri, cehennemin detaylı anlatımı ve hiyerarşisi de dahil bir sürü hikaye bulundurmaktadır. 

Bu kitapla beraber siz de gizemli, büyülü güçleri kullanabileceksiniz. Malikaneye saçılmış malzemeler aracılığı ve craft sistemi ile yeni odaları açmaya yarayan mühürler yapabileceksiniz; şeytanları tekrardan yeraltı dünyasına göndermeye yarayan ritüelleri gerçekleştirebileceksiniz. 

Esasen yasak büyüleri kullanabilen ve Annabelle’in ruhunun azad edilmesini sağlayacak modern bir büyücüsünüz. 

Bu güçlere sahip olmanız onları har vurup harman savurmanız demek değil. Bu oyun mantık gerektiren, çeşitli puzzle’lara sahip, zamanınızın neredeyse tamamını Ramsey Malikanesi’ndeki gizemleri çözmeye çalışarak harcayan hikaye bazlı bir oyun. 

Zengin detaylı şeytani çizimler

Korkunç sesler, her an canlanıp da ayağınıza atlayacak gibi duran duvarlardaki doldurulmuş hayvan heykelleri ile bu oyun en ince detaylarına kadar hazırlanmış. 

Resident Evil 7 atmosferi

Esrarengiz gizemler ile alışık olduğumuz ama bir o kadar da marjinalliğini koruyan elementlere sahip bu oyun, Resident Evil 7’nin atmosferini hatırlatmadı değil. Büyük ve boş bir şatoyu keşfetmek, oyunculara benzersiz ve ilgi çekici bir oyun tecrübesi yaşatıyor. 

Şu anda demo halinde oynanılabilen oyunun tam sürümü; 20 Şubat 2020‘ta Steam’de ve Playstore’da satışa çıkıyor.
Steam fiyatı 40₺,
Playstore fiyatı 34₺ olacak oyunun Türkçe altyazı desteği de bulunacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Judli

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir