Valorant’da Nasıl Teslim Olunur?


0
1 paylaşım

Valorant teslim olma özelliği geldi!

Bu konu hakkında Riot Games’in yazdığı bir makalede şunlardan bahsediliyor:

Ne zaman geri çekileceğini bilmek, ne zaman bastırman gerektiğini bilmek kadar önemli. Beyaz bayrağı çekip herkesin daha iyi performans göstereceği bir günde tekrar toplaşmak üzere dağılmanın, takımının morali için daha faydalı olacağını düşünüyorsan o zaman teslim olmayı öğrenmelisin. 

Sohbet penceresine /teslim yazarak veya oyun içindeki Teslim Ol düğmesine tıklayarak teslim oylamasını açabilirsin. Saldırı veya savunma evrelerinin 4. turundan itibaren takım arkadaşların da senin gibi herhangi bir zamanda teslim bayrağını çekebilir. Teslim oylaması açılınca takımdaki herkesin olumlu ya da olumsuz bir cevap vermesi gerekir. Teslim olmaya oy birliğiyle karar verildiyse bir sonraki turun başında karşılaşma biter (mesela, 8. turda teslim olma oylamasını başlatırsan 9. turun başında karşılaşma sona erer).

Teslim olmak için gereken oy sayısı, oynadığın moda göre değişir. Derecesiz modda oynarken takımın %80’inin teslim oyu vermesi gerekir. Rekabet modunda oynarken takımın %100’ünün ortak olarak teslim oyu vermesi gerekir. Her evrenin başına bir kere teslim oylaması açabilirsin.

Hâlâ burada mısın? (Bizimle kal, başarabilirsin. Teslim olmadan bu yazıyı okumayı bitirebilirsin.) Buradaysan, devam ediyoruz. Anlatmamız gereken önemli birkaç nokta daha var. Sen teslim oylamasını başlatamadan takımından başka birisi teslim oylaması açarsa, sen o evrede teslim oylaması açma hakkını kaybetmiş sayılmazsın.

Fakat arkadaşının oylamasında oy vererek de oyunun seyrini değiştirebilirsin! Cevap vermezsen, sistem seni otomatik olarak teslim olmaya EVET demiş kabul eder! Dememiz o ki sesini duyurmayı ihmal etme.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
1 paylaşım

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
ConSina

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir