League of Legends’da Yüksek Liglere Çıkmak İçin Bilmeniz Gereken Bazı Bilgiler


0

Bugün sizlere LoL’de nasıl daha yüksek liglere gelebileceğinizi anlatacağım. Şu ana kadar AB Batı sunucusunda yüksek liglere çıktığım için sizlere yararlı bilgiler öğreteceğimi düşünüyorum.

1. Harita , Harita takibi

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey arayüz kısmından haritayı 100’e getirmek olmalıdır. Çünkü haritaya bakmak oyundaki en büyük etkenlerden biridir ve sürekli gözünüzün orada olması lazım ki baskın yemeyip rakibi takip edip takımınızı öne geçirebilesiniz.

Karşı ormancı hakkında haritadan bilgiler öğrenip karşı baskın denemeleri yapabilirsiniz.

2. Sinyal

Oyunda olabilecek diğer önemli şey ise sinyal vermektir. Rakip kayıp işaretini ”Ne yapıyorsun sen ?” olarak değil de gerçekten rakip kayıp olduğunda atıp totemli yerleri burada görüş var olarak işaretleyebilirsiniz. Dikkat sinyalini önemli durumlarda üst üste atarak takımınıza katkıda bulunabilirsiniz.

3. Koridor Kontrolü

Bu genellikle Alt Koridor, Üst Koridor ve Orta Koridor için önemlidir. Nerede dondurup nerede itmeniz gerektiğini öğrenirseniz bu size çok büyük avantaj sağlar. Çünkü rakibiniz altın ve deneyim kaybına uğrayarak geri düşecektir.

4. Şampiyon Havuzu

Eğer lig atlamak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden biri de şampiyon havuzunuzu çok geniş tutmamak olacaktır. Çünkü bir şampiyona ne kadar hakimseniz karşınıza gelecek olan rakiplere karşı o kadar tecrübeli olursunuz. Ne yapacağınızı bilir, ona karşı önlemler alabilirsiniz. Bunun için Main dediğimiz belirli karakterler belirleyip sadece onlarla oynayıp kolayca lig atlayabilirsiniz.

5. Global Görevler

Diğer bir önemli konuysa global görevlerdir. Ejder, Vadi’nin Alameti, Kule , Baron Nashor gibi görevleri yaparsanız takımınızı hem altın olarak hem de harita kontrolü olarak öne geçecektir.

6. Görüş

Haritaya bakma yeteneğinizi geliştirirken yapmanız gereken en önemli şey ise bulunduğunuz yerde görüşlere önem vermek olacaktır. Eğer görüş atarsanız baskın yeme ve baskın atma konusunda avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca karşı takımın global görevlerde yerini öğrenip onlara pusu kurabilirsiniz. Görüşleri temizleyerek görüş kontrolünü ele geçirip onların global görev yapmasını engelleyebilirsiniz.

7. Kendine Güvenmek

Bazı pozisyonlarda insanlar kendine güvenmeyerek çoğu savaşı berbat duruma sokabiliyor. Normal oyunlarda şampiyonların farklı kombolarını öğrenerek kendinize güveninizi geliştirmeniz önemli olacaktır.

8.Ego

Evet, oyunda olabilecek en kötü şey ise ego’dur çünkü ego kimseye bir yarar sağlamayacaktır. Takım ile birlikte olup kendinizi onlardan üstün görmeyerek hem olumlu iletişim kurabilirsiniz, hem de oyunu kazanabilirsiniz.

9. Flame

Eğer flame yapmazsanız oyun kazanma ihtimaliniz yüksek olabilir. Her ne kadar ben yapıyor olsam da kendi içimde yaşayarak durumu kapatıyorum. Sakin olup arkadaşınızı motive ederseniz kazanma ihtimaliniz yükselecektir.

10. Chat Kullanma Sorunsalı

Oyun başı /sustur all komutunu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü insanın konsantresini bozarak kazanma ihtimalini düşürüyor. Zaten sinyaller iletişim kurmak için yeterli bir etken oluyor.

11. Yayın İzlemek

”Kara Hasat Zilean ile Full cana tek attım.” yerine belirli bir seviyeye gelmiş yabancı ya da Türk oyuncuları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi isterseniz  belirtmeyi unutmayın.

Bol Şans.

 

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir