LEAGUE OF LEGENDS YENİ OYUN MODU


0

Uzay Serüveni: Çıkarma

Uzak yabancı gezegenlerde yolunu bulmak zor olabilir. Uzay Serüveni: Çıkarma’ya başlamadan önce bu faydalı rehberdeki ayrıntıları öğrenmeyi unutma.

KarakterlerYasuo, Jinx, Sona, Malphite ve Ziggs arasından seçimini yap. Karakterlerin her biri farklı eklenti yollarına ve güçlendirilmiş pasif yeteneklere sahip.

YASUO

Mürettebatın kaptanı SG hasarı, kitle kontrolü ve Rüzgâr Duvarı sayesinde rakiplerin atışlarına karşı koruma sağlar. Avarenin Yolu’nun kalkanları iki kat güçlü ve iki kat süreye sahip. Yasuo ayrıca şunları kazanır:

 • Verilen tüm hasarın %10’u kadar iyileşme (bunun etkisi alan etkili hasar için %33’üne iner)
 • Ulti bekleme süresinde %50 azalma
 • +%10 Hareket Hızı

JINX

Jinx menzilli savaş, rakipleri etkisiz hale getirme ve tonla hasar verme konularında uzman. Jinx parlak canavarları katlettiğinde Ay Çok Heyecanlı! etkinleşir ve tüm mürettebata uygulanır. Jinx ayrıca şunları kazanır:

 • Verilen tüm hasarın %10’u kadar iyileşme (bunun etkisi alan etkili hasar için %33’üne iner)
 • Ulti bekleme süresinde %50 azalma
 • +%20 Saldırı Hızı
 • Saniye başına +15 Mana Yenilenmesi

MALPHITE

Malphite savunma, rakipleri etkisiz hale getirme becerisi ve taş gibi destek hasarı sağlar. Granit Kalkan’ın bekleme süresi çatışma sırasında sıfırlanmaz ama bu bekleme süresi normal saldırılarla birlikte 1 saniye, yetenek isabetleriyle birlikteyse 2 saniye azalır. Malphite ayrıca şunları kazanır:

 • Verilen tüm hasarın %5’i kadar iyileşme (bunun etkisi alan etkili hasar için %33’üne iner)
 • Ulti bekleme süresinde %50 azalma
 • +%5 Can
 • Saniye başına +15 Mana Yenilenmesi
 • +100 Saldırı Gücü ve Yetenek Gücü

SONA

Geminin en yeni mürettebatı iyileştirme, büyü hasarı ve takımını koruma konularında uzman. Baskın Akor’un etkileri şu şekilde değişir:

 • Staccato [Q] +%75 Hasar kazanır
 • Diminuendo [W] Metanet Aryası’nın bekleme süresini sıfırlar
 • Tempo [E] hedefini sersemletir

Sona ayrıca şunları kazanır:

 • Verilen tüm hasarın %5’i kadar iyileşme (bunun etkisi alan etkili hasar için %33’üne iner)
 • Ulti bekleme süresinde %50 azalma
 • +%10 İyileştirme ve Kalkan
 • Saniye başına +20 Mana Yenilenmesi

ZIGGS

Kazazede Ziggs alan etkili büyü hasarı, rakipleri etkisiz hale getirme ve devasa patlamalar konularında uzman. Kısa Fitil, 150 Saldırı Menzili kazanır ve iki kat hasar verir. Ziggs ayrıca şunları kazanır:

 • Verilen tüm hasarın %10’u kadar iyileşme (bunun etkisi alan etkili hasar için %33’üne iner)
 • Ulti bekleme süresinde %50 azalma
 • +%10 Yetenek Gücü
 • Saniye başına +15 Mana Yenilenmesi

Eklentiler

İşte geldik en güzel kısma.

Modu her oynayışında karakterler için eklentiler kazanabilirsin. Bunlar etkinlik süresince sende kalır ve onları oyunlar arasında seçebilirsin. Eklentiler gerçekten güçlü ve çok çılgın şeyler yapmana olanak sağlıyor.

Zamanla görevleri tamamladıkça ilave eklenti yuvaları açarsın. Karakter başına en fazla 5 yuva ve 15 eklentiye sahip olabilirsin. Onlarla bazı harika dizilimler yapman mümkün. Bu yüzden bulduğun eklentilerle denemeler yapmaktan çekinme.

*Diğer oyunculara yetişmene olanak sağlayacak bir eklenti paketini 17 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında alabileceksin. Bütün eklentileri içeren bu paket 600 RP veya 10.000 MÖ karşılığında alınabilecek. Ayrıca sahip olunan her bir eklenti, RP bedelini 8 azaltarak en az 215 RP’ye kadar düşürebilecek.

Sihirdar Büyüleri

Burada tek seçebileceğin şey onları hangi tuşa atayacağın. Sahip olacağın büyüler şu şekilde:

Lütfen kollarını ve bacaklarını solucan deliğinin içinde tut.

BOYUT GEÇİŞİ

Kısa süreliğine hedef alınamaz ve hasar görmez hale gelir, belli bir noktaya doğru hızla atılırsın. 3 yük tutar.

15 saniye Cephane Yenilenmesi

Uyansana be!

DİRİLT

Düşmüş bir takım arkadaşının yanında 2 saniye kalarak onu kaldırırsın. Alandan çıkmak bekleme süreni harcamaz.

100 saniye Bekleme Süresi

Dostlar

Minik arkadaşlar.

ORA BOT

Ziggs’in inşa ettiği minik ve sevimli bir robot. Ora toplamana yardım etmesinin yanı sıra, turlar arasında bir şeyler almana olanak sağlıyor. Kendisi çok iyi bir dost.

GEÇİT ALANI

Bir bölgeyi temizlemenin ardından Ora Bot bu alanı açar. Burada durarak bir sonraki odaya geçebilirsin. Üstünde daha fazla oyuncu olduğunda geçiş daha hızlı gerçekleşir.

Güçlendirmeler ve Toplanabilir Nesneler

İşte geldik herkesin merakla beklediği bölüme.

ORA

İşte aradığımız şey. Bundan yeterince topladığında Ora Bot’u şarj ederek bir sonraki bölgeye geçebilirsin. Rakiplerden ve Ora bitkilerinden düşer.

ORA BİTKİSİ

Bunlar, görür görmez saldırman gereken şeyler; çünkü epey Ora düşürüyorlar ve kendi hallerine bırakıldıklarında çürüyüp yok olabiliyorlar.

CAN BONCUK

Bunları patlatmak herkesin canını ve manasını sonuna kadar doldurur. Bir süre sonra kaybolurlar.

ALTIN BONCUK

Parayı da nereden bulmuşlar? Bunları ortadan kaldırarak herkese fazladan 500 Altın verebilirsin.

ODAK BONCUK

Bunu ortadan kaldıran kişi muazzam bir güçlendirme kazanarak hasar almaz hale gelir ve bekleme süresinde azalma kazanır. Ultini patlatmaktan çekinme.

YADİGÂR BONCUK

Herkes için bir eklenti açan, nadide bir tür. Kaçmasına izin verme!

ORA BONCUK

Bunları kaçırman imkânsız; çünkü kocamanlar ve epey Ora düşürüyorlar. Eğer hasarını onlar üstünde yoğunlaştırırsan bir sonraki bölgeye hemencecik geçebilirsin.

Tehlikeler

Bu gezegenin evrendeki en dengesiz yerlerden biri olduğu söylenebilir. Yüzeyde karşılaşabileceğin sorunlar şöyle:

DUVARLAR

Bunlar geçmeni engelleyen ve yıkılabilen yüzey şekilleridir. Onları yerle bir edip ilerlemeni sürdür.

KARANLIK

Çevreni iyi görememek gerçekten korkutucu. Arkadaşlarından uzaklaşma.

YUMURTA BASKINI

Bazen birkaç Tosbik Yumurtası aniden ortaya çıkabilir. Tosbikler kabuklarını kırmadan önce bunları ortadan kaldırmak en iyisi olacaktır.

BALONCUK GAYZERİ BİTKİLERİ

Bunlar sana doğru devasa baloncuklar fırlatır. İsabet alman halinde olduğun yere sabitlenirsin. Sakın hareketsiz kalma!

ATEŞ IŞINI KRİSTALLERİ

Bunlar gerçekten can yakan büyük, dönen ateş ışınlarıdır. Onlardan uzak durman senin için en iyisi.

BUZ IŞINI KRİSTALLERİ

Tıpkı ateş ışını gibi çalışan bu ışınlar, canını yakmak yerine seni yavaşlatır. Dolayısıyla onlardan da uzak durmaya çalışmalısın.

ORA FIRTINASI

Bu, içinde durduğunda canını yakan, elektrik enerjisi yüklü bir bulut. Onunla arana mesafe koymaya çalış.

BUZ FIRTINASI

Ora Fırtınası’na epey benziyor ama bunlar seni yavaşlatıyor. Sıcaktan rahatsız olduğun anlarda bile onlardan uzak durmalısın.

VOLKAN

Zeminde oluşan bu alanlar gerçekten çok tehlikelidir. Demedi deme.

Rakipler

Tabii buraya sadece dolaşmaya gelmedin. Karşına çıkacak rakipler şöyle:

ZIPIRGAGA

Can: Düşük
Hasar: Yüksek

Yoğunlaşması tamamlandıktan sonra art arda yüksek hasar veren atışlar yapar. Kaçmayı, kitle kontrolüyle onu durdurmayı veya o seni alaşağı etmeden önce onu katletmeyi deneyebilirsin.

BOMBAGAGA

Can: Düşük
Hasar: Yüksek

Kurbanına yaklaştıktan sonra gökyüzüne yıldırımlar fırlatır. Kızartma olmak istemiyorsan sürekli hareket halinde ol ve takım arkadaşlarına çok yaklaşma.

IŞILGAN

Can: Düşük
Hasar: Orta

Etrafta sıçrar ve saldırmadan önce saklanır. Bu yaratıklardan oluşan gruplar çok tehlikelidir ve bir anda etrafını sarabilir. Paramparça olmak istemiyorsan Boyut Geçişi’ni kullanmayı unutma.

YERTAPOT

Can: Düşük
Damage: Medium

Uzaklardan tehlikeli enerji ışınları gönderir. Onlara hücum edip tehlikeyi ortadan kaldırmayı veya kaptanın Rüzgâr Duvarı’nın arkasına gizlenmeyi deneyebilirsin.

DİŞTAPOT

Can: Düşük
Hasar: Orta

Bu yaratıklar Kaptan Yasuo’nun bile durduramayacağı güçlü bir lazere sahiptir. Etraflarında dans ederek bir sonraki atışlarını yapmadan önce onlara saldır.

KIZIL İĞNE

Can: Yüksek
Hasar: Düşük

Seni kuyruğuyla yakalar ve tehlikeye sürükler. Yardım istemekten çekinme. Takımın kitle kontrolü etkileri kullanarak seni kurtarabilir.

YAPRAKPENÇE

Can: Orta
Hasar: Orta

İğrenç tükürüğüyle seni yavaşlatır ve ardından vahşice hücum eder. Gücünü toplayıp saldırılarını sıralamadan önce ondan uzaklaş. Görüntüsü çiçeği andırır.

IŞILÇEKİRDEK

Can: Yüksek
Hasar: Düşük

Kendini ve yakınındaki diğer tüm canavarları bütün hasardan koruyan bir bariyer oluşturur. Bariyer yakınındaki rakiplere karşı işlemez. Bu yüzden hemen dibine girmeye çalış.

ÇAPAKUYRUK

Can: Orta
Hasar: Orta

Kuyruk yüksek miktarda hasar verir ve seni geri savurur. Kaçman veya ona kuyruğun sana isabet edemeyeceği kadar yaklaşman mümkün.

YERDEŞEN

Can: Yüksek
Hasar: Yüksek

Bu canavarlar öyle her attıklarını vuramasa da sütunlarıyla bir hedefi tutturduklarında büyük miktarda hasar verebilir. Sürekli hareket halinde olursan sorun yaşamazsın.

ALFATOSBİK

Can: Orta
Hasar: Düşük

Hasarları pek yüksek olmasa da Tosbikler ortaya çıkaran yumurtalar oluştururlar. Onları çabucak ortadan kaldırmazsan kendini yüzlerce minik canavarla baş başa bulabilirsin.

TOSBİK

Can: Düşük
Hasar: Orta

Bunlar Alfatosbiklerin minik bebekleridir. Tek başlarına pek tehlikeli olmasalar da sayı üstünlüğünü yakaladıklarında sorun oluşturabilirler. Onlara karşı alan etkili hasara yönel.

GERGEDON

Can: Yüksek
Hasar: Orta

Bu yaratıklar çok saldırgandır ve seni kovalamaya çalışabilirler. Toprağa vurduklarında ölümcül ve kırmızı bir halka oluştururlar. Mesafeyi korumaya çalış.

DİŞSAKAL

Can: Düşük
Hasar: Orta

Her isabet aldıklarında savunmaya geçerek muazzam bir saldırı için yoğunlaşmaya başlarlar. Bu gerçekleştiğinde hemen arkalarına geçerek onları güvenli şekilde ortadan kaldırabilirsin.

JİLETYÜREK

Can: Düşük
Hasar: Orta

Bu canavarlar yakınına sokulup giderek daha da sertleşen saldırılar gerçekleştirir. Onlardan uzak durmaya ve hasarını hızlı vermeye çalış.

DOZERÇENE

Can: Orta
Hasar: Yüksek

Sinirlendiklerinde düz bir hat boyunca hücum ederek tonla hasar verirler. Kendini yerde bulmak istemiyorsan yollarından çekil veya Boyut Geçişi kullan.

KIRBAÇDİL

Can: Orta
Hasar: Orta

Bu yaratıklar devasa dilleriyle seni kendilerine çekmeye çalışır. Sürekli hareket halinde olmaya çalış, çünkü bu gerçekten iğrenç.

BÜYÜKLER (Mavi Işık)

Rakipler mutasyona uğrayarak daha da büyüyebilir. Bu onların canını ve hasarını arttırır.

ELİTLER (Kırmızı Işık)

Nadir görülen ve tehlikeli bir süper mutasyon. Bu rakipler son derece tehlikelidir ve tek darbede işini bitirebilir.

KAYN

Can: Devasa
Hasar: Tonla

??????????????????


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AvoKaDO

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir