League Of Legends 8.20 Yama Notları


0

Şampiyonlar

Ezreal

W’su yeniden tasarlandı.Ezreal’ın şampiyon güncellemesi, Dahi Kâşif’in seviyesini görsel, ses ve hikâye yönünden önemli ölçüde yukarı taşıyor. Tabii Ezreal güncellemesi, oynanış açısından diğer Görsel ve Oynanış Yenilemelerine kıyasla epey farklı. Şampiyonun yetenek seti, yıllar boyunca güncelliğini koruduğu için yalnızca W’su Özüt Akışı’nı yenilememiz gerekti. Ezreal’ın usta büyücü kimliğini öne çıkaran yetenek setinde, Özüt Akışı epey yavan kalıyordu. Dolayısıyla Dahi Kâşif’e yetenek setinde daha önemli bir yere sahip olacak ve hatta Ezreal oyuncularına üstünde düşünmelerini gerektirecek birkaç seçenek daha sunacak, yeni bir W ekledik.

Ayrıca bu güncellemenin ardından da korumak istediğimiz YG Ezreal oynanışına da bir parantez açalım. Yeni Özüt Akışı rakiplerin içinden geçen bir yetenek atışı olmaktan epey uzak; ancak yine de YG eşyaları seçildiğinde yığınla hasar verebiliyor. Ek olarak, YG Ezreal’ın yapılara verdiği hasarı önemli ölçüde arttırmasının yanı sıra Sihir Geçişi’ni daha da güvenilir hale getiriyor.


YENİ W – Özüt Akışı

Ezreal, isabet ettiği ilk şampiyon veya harita hedefine yapışan bir küre fırlatır. Küreye bir yetenek veya saldırı isabet ettirmek onu patlatır. Eğer patlatmak için yetenek kullanıldıysa, mana bedeli iade edilir.

HASAR 75/120/165/210/255 Büyü Hasarı
ORAN 0,6 İlave Saldırı Gücü + 0,7 Yetenek Gücü
MENZİL 1150 (Q – Gizemli Atış ile aynı)
BEKLEME SÜRESİ 12 saniye
KÜRE SÜRESİ 4 saniye
BEDEL 50 Mana
YETENEKLE PATLATILDIĞINDA MANA İADESİ 60 artı Özüt Akışı’nı patlatan yeteneğin bedeli
HEDEFÖzüt Akışı, şampiyonlara, destansı canavarlara, kulelere, inhibitörlere ve merkeze yapışabilir.

Q – Gizemli Atış

ORAN 0,4 Yetenek Gücü  0,3 Yetenek Gücü

E – Sihir Geçişi

YENİ ÖZÜT ÇEKİMİ Sihir Geçişi, artık Özüt Akışı etkisi altındaki rakiplere öncelik veriyor.

R – İsabet Dalgası

SİMGELEŞMİŞ Denge veya mekanik yönünden herhangi bir değişiklik olmadı. Bu maddeyi sadece yeni simgesini göstermek için ekledik.

Pasif – Büyü Gücü Yükselişi

SİMGELEŞMİŞ Denge veya mekanik yönünden herhangi bir değişiklik olmadı. Bu maddeyi sadece yeni simgesini göstermek için ekledik.

Ahri

R’nin bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde arttı.Ahri’nin oyunun erken safhalarında öne geçtiği durumları hızlı galibiyetlere çevirmedeki başarısını göz önüne alarak, Ruh Saldırısı’nı şampiyonun koridordaki rakiplerini bu kadar sık tehdit edemeyecek şekilde değiştirmeye karar verdik. Bu, rakip orta koridora toparlanmak için daha fazla fırsat verecektir. Ayrıca atılma becerilerini sergileyemediği durumlarda Ahri’yi etkisiz hale getirmeyi kolaylaştıracaktır.

R – Ruh Saldırısı

BEKLEME SÜRESİ 110/95/80 saniye  130/105/80 saniye

Evelynn

Güçlendirilmiş E’nin hasarı ilk yetenek seviyelerinde azaldı. R’nin hasarı azaldı.Evelynn, özellikle de oyunun erken ve orta safhalarında rakiplerini Yürek Yakan kullanmadan alt etme konusunda biraz fazla başarılı.

E – Kırbaç

GÜÇLENDİRİLMİŞ HASAR 95/115/135/155/175  75/100/125/150/175

R – Dul Bırakan

HASAR 150/275/400  125/250/375
İNFAZ HASAR I300/550/800  250/500/750

Graves

Taban SG miktarı azaldı.Güç artışı oranlarının ne kadar iyi olduğunu düşündüğümüzde, Graves oyunun erken safhalarında hâkimiyet kurma konusunda gereğinden fazla güvenilir.

Taban nitelikler

TABAN SG 66  63

Jhin

Keskin Sağanak artık Jhin’in ilk normal saldırısına uygulanmıyor.Aşağıdaki ”giderilen hata” etiketi sizi yanıltmasın. Bu değişiklik, Keskin Sağanak Jhin’in gücünü önemli ölçüde aşağı çekecek. İlave saldırı hızı Jhin’in hem saldırı gücünü hem de kritik vuruşlardan kazandığı hareket hızını arttırıyor. Dolayısıyla çoğu şampiyon Keskin Sağanak’ın ilk normal saldırılarına %75-125 İlave Saldırı Hızı eklemesinden pek etkilenmese de Jhin bu hatadan önemli ölçüde faydalanabiliyordu.

Pasif – Suflör

GİDERİLEN HATAK eskin Sağanak artık Jhin’in ilk normal saldırısına (yani etkiyi tetikleyen normal saldırısına) uygulanmıyor. Sonraki normal saldırılarına uygulanmasında herhangi bir değişiklik olmadı. (Davranış artık bütün şampiyonlar için aynı.)

Nami

W’nun iyileştirme miktarı azaldı.Nami ve koridordaki arkadaşını agresif rakip koridorlardan gelen tehditlere karşı biraz daha dayanıksız hale getiriyoruz.

W – Med Cezir

İYİLEŞTİRME 65/95/125/155/185 (+0,3 Yetenek Gücü) 60/85/110/135/160 (+0,3 Yetenek Gücü) (rakip şampiyonlara verdiği hasar değişmedi)

Sion

Taban can yenilenmesi azaldı.Can yenilenmesinin aşağı çekilmesi, Sion’un koridorda hayatta kalabilmek için kalkanına ve yaptığı son vuruşlardan kazandığı can ilavelerine daha bağımlı hale gelmesini sağlayacak.

Taban nitelikler

TABAN CAN YENİLENMESİ Her 5 saniyede 9  Her 5 saniyede 7,5

Rünler

Kara Hasat

Taban hasarı azaldı.Kara Hasat’ın oyunun ileri bölümlerindeki güç artışını korumak istiyoruz. Tabii rün, bunun yanında oyunun erken/orta safhalarında hasar için en iyi seçim olmamalı.

TABAN HASAR 1-18. seviyelerde 40-80  1-18. seviyelerde 20-60

Sezon Sonu Ödülleri İçin UygunlukBu yılın Şanlı kostümünü almaya uygun olup olmadığınızı görebilmeniz için profillerinize bir simge ekledik. İmlecinizi bu simgenin üstüne getirerek ne kazanacağınızı görebilirsiniz.

Giderilen Hatalar

  • Jarvan’ın Pasif – Ordu Marşı yeteneğinin Tiamat’ın pasifiyle bir araya geldiğinde istenenden daha az hasar vermesi hatası giderildi.
  • Vi’ın birkaç kostümünün bazı görsel efektleri geri getirildi.
  • Tristana’nın E – Patlayıcı Yük pasifi, Fırtınabiçen’in garanti kritik vuruşuyla tetiklendiğinde artık daha az hasar vermiyor.
  • Tahm Kench’in midesinden doğrudan Taliyah’nın R – Örgü Duvar yeteneğine atlamak artık uzun süreliğine şampiyonunuzun kontrolünü kaybetmenize yol açmıyor.
  • Nautilus Q – Demir At yeteneğine yoğunlaşırken artık gösterge üstünde tuhaf yazılar belirmiyor.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak kostümleri aşağıda bulabilirsiniz. Tam çözünürlükte açılış görselleri için LoL Görüntüleri uygulamasını edinin!

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak renkleri aşağıda bulabilirsiniz:


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AvoKaDO

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir