Discord Mudae Bot Nasıl Oynanır

Discord Mudae Bot'un Ne olduğu ve nasıl oynandığı hakkında detaylı bilgi.


 

Mudae bot hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız resme tıklayarak discord sunucumuza gelebilirsiniz

 

 • Mudae nedir? Hangi amaçla oynanır?

  • Basitçe Mudae içinde anime, manga ve oyun karakterlerini barındıran bir eğlence botudur. Amacı oynayan kişinin zevkine göre değişir. İsteyen sevdiği karakterleri toplamak için uğraşır, isteyen sunucuda rank kasmak için oynar. Kullanıcıdan kullanıcıya göre amacı değişkenlik gösterir.

  Başlıca bilinmesi gerekenler nelerdir?

  Terimler: Claim, roll, kakera ne anlama gelmektedir? Claim bir karakteri hareminize katmak için kullandığınız şeye denir. 3 saatte 1 sıfırlanır, $rt kullanarak sıfırlanabilir. Roll karakterleri çıkarmak için kullandığınız şeye denir. Saatte 1 sıfırlanır, $rolls kullanarak sıfırlanabilir. Kakera Mudae’nin para birimidir, rehberin sonunda detayları vardır. • Mudae size 3 saatte bir yenilenen claim hakkı sunar. Her saat başı size 10 roll hakkı tanır (Rozetlerinizi geliştirerek 16’ya kadar çıkarabilirsiniz). Karakterin claim rank, like rank ve kakera değeri açtığınız zaman üstünde gözükür. Sevdiğiniz veya rankı yüksek bir karakteri almak için alacağınız karakterin mesajına herhangi bir emoji eklemeniz yeterlidir. • Bilinmesi gereken en önemli konulardan birisi ise hangi karakteri istediğiniz ve hangi komutla istediğiniz karakterin gelme ihtimalini yaratmanız. Mudae de açabileceğiniz 9 farklı komut kombinasyonu vardır. Bunlar: $m, $ma, $mg, $w, $wa, $wg, $h, $ha ve $hg’dir. Kısaca m erkek ve kadın karakterlerin çıkmasını, w yalnızca kadın karakterlerin çıkmasını, h yalnızca erkek karakterlerin çıkmasını sağlar. a anime ve manga karakterlerinin çıkmasını, g oyun karakterlerinin çıkmasını sağlar. • Wishlist'e karakter eklemenin en büyük önemi Silver ve Ruby rozetlerini geliştirerek wishlist'inizde bulunan karakterlerin çıkma olasılığının arttırabilmenizdir. İstediğiniz karakterleri wishlist'inize ekleyip gelme ihtimalini arttırmayı unutmayın.

   

  Komutlar nelerdir? Ne işe yararlar?

  $tu komutu ile claim hakkınızın ne zaman yenilendiğine, claim hakkınızın olup olmadığına, ne kadar rollünüz kaldığına ve vote, dk gibi komutların kullanılmasına ne kadar kaldığını görebilirsiniz. (“$ta claim, rolls, jump, dk, daily, vote, pokemon, rt, jump, kakerapower, kakerastock, jump, rollsreset” komutunu kullanırsanız “$tu” daha detaylı, düzenli bir şekilde gözükür.) • $im <karakter adı> komutu ile istediğiniz karakterin kartına bakarak rankının ne olduğunu ve fotoğraflarını görebilirsiniz. • $ima <seri adı> komutu ile istediğiniz serinin karakterlerine bakabilirsiniz. • $give @etiket <karakter adı> komutu ile sahip olduğunuz bir karakteri istediğiniz kişiye hediye olarak verebilirsiniz. Karşı tarafın hediyeyi kabul etmesi için (y/yes) yazması gerekmektedir, aksi takdirde karakter size kalacaktır. • $givek @etiket <kakera değeri> komutu ile istediğiniz kişiye istediğiniz kadar kakera verebilirsiniz. Komutu kullandıktan sonra işlemi onaylamak için (y/yes) yazmanız gerekmekte aksi takdirde kakera sizde kalacaktır. • $me @etiket <karakter adı> komutu ile istediğiniz kişiyle takas yapabilirsiniz, isterseniz miktar kakera yazarak tradelerinize kakera da ekleyebilirsiniz (Örnek: “$me Hatake Kakashi$300 kakera”). Karşı tarafın bu yazıdan sonra vereceği karakterin adını ve/veya vermek istediği kakera değerini yazıp (Örnek: “Uchiha Madara$200 kakera”) diğer tarafın kabul etmesini (y/yes) yazmasını beklemesi gerekmektedir. • $rt komutu, Emerald badgesini açtıktan sonra açılan bir özelliktir. Emerald’ın 1. seviyesinde claim hakkınız olmadığında 50 saatte bir yenilenen claim hakkı kazanmanıza sebep olur. Emerald seviyenizi her geliştirdiğinizde bu süre 10 saat kısalmaktadır. • $rolls komutu ile rollerinizi fulleyebilirsiniz. Saatte 1 kere kullanılabilir. $rolls depolamak için $daily alabilir ya da $vote kısmından oy verebilirsiniz.

  $mm ile hareminizdeki karakterleri görebilirsiniz. • $wish <karakter adı> komutu ile istediğiniz bir karakteri wishlist'inize ekleyebilirsiniz. • $wishremove <karakter adı> (wr) komutu ile istediğiniz bir karakteri wishlist'inizden çıkarabilirsiniz • $wishpurge ($wp) komutu ile wishlist'inizde olan ancak halihazırda sizin ya da başkası tarafından claimlenmiş kısacası claimleyemeyeceğiniz karakterleri wishlist'inizden çıkarır. • $wishlist ($wl) komutu ile wishlist'inizi görüntüleyebilirsiniz. • $top karakterlerin claim ranklarına göre sıralandığı bir liste görüntüleyebilirsiniz. • $changeimg ($c) komutu ile sizde olan bir kartın fotoğrafını değiştirmeniz mümkündür. Değiştirebilmeniz için kartın sizde olması gerekmektedir. $c karakter adı$<değiştireceğiniz resim ya da gifin sayısı> şeklinde yapılmaktadır. (Örnek: “$c Uchiha Madara$13”) • $renameharem ($rh) komutu ile hareminizin ismini değiştirebilirsiniz. • $renameclaim ($rc) komutu ile hareminize claimle bir karakter aldığında çıkan yazıyı değiştirebilirsiniz. • $renamedivorce ($rd) komutu ile hareminizde birisini divorce ettiğinizde çıkan yazıyı değiştirebilirsiniz. • $ts komutlarıyla sunucudaki rekabeti genel olarak inceleyebilirsiniz. • Komutları daha detaylı kullanmak için owner(o), rank(r), kakera(k), unclaimed?(u), waifu(w), husbando(h), image(i) gibi şeyleri kullanabilirsiniz. Örnek: “$imarwi tokyo ghoul” komutu ile tokyo ghoul serisindeki kadın karakterlerin, claim rankına göre sıralandığı bir resim serisi ile tokyo ghoul karakterlerini inceleyebilirsiniz. • Komutları kullanırken karakterler arasına $ işareti koyarak işlemlerinizi toplu olarak yapabilirsiniz. Örnek: “$divorce zero two$rem$mai sakurajima” komutuyla zero two, rem ve mai sakurajima’yı toplu olarak divorce’layabilirsiniz.
  Kakera nedir? Ne işe yarar?

  • Kakera, Mudae’nin para birimi olan kristallere denir. Bu kristallerle rozetlerinizi, kakeraloot'unuzuvekakeratower'ınızı geliştirebilirsiniz (Tavsiyem önce rozetlerinizi geliştirmeniz). Geliştirdiğiniz rozetler türüne göre size farklı özellikler verir. Rozetler 4 seviyeden oluşur ve her rozetin son seviyesinde size ek özellik sağlar. • $k komutu ile rozetleriniz ne durumda olduğuna ve ne kadar kakeranız olduğuna bakabilirsiniz. • $ku komutu ile kakera gücünüzün ne durumda olduğuna ve kakera kristal claimlemenin ne kadar kakera gücü tüketeceğini öğrenebilirsiniz. • $kr komutu ile rozetleriniz geliştirerek ne tarz avantajlar kazanabileceğinizi gösteren detaylı bir liste görebilirsiniz (Aşağıda türkçe hali bulunmaktadır). • $kt komutu ile kakeratower'ın detaylarını görebilirsiniz. • $lk komutu ile kakera loot'un detaylarını görebilirsiniz.

  Rozetlerin detaylı hali.

  Bronze: Her seviyede wishlist slotunuzu 1 arttırır. Bonus: wishlistinizde olan bir kartı claimlediğinizde ekstradan 500 kakera kazanırsınız. Silver: Her seviyede wishlistinizde bulunan bir karakterin gelme olasılığını %25 arttırır (4 seviye yapınca olasılık %100 oluyor demeyin sizi sikerim). Bonus: wishlistinizde olan bir karakter başkası tarafından claimlendiğinde 200 kakera kazanırsınız. Gold: Her seviyede kakera kristali claimlemek için gereken kakera gücünü %10 azaltır. Bonus: $dk yazdığınız zaman kakera gücünüzü fuller. Sapphire: Her seviyede saatte kullanabileceğiniz roll sayısını 1 arttırır. Bonus: Hali hazırda claimlenmiş bir kart size çıktığında daha değerli kristaller gelmesini sağlar. Ruby: 1. levelde wishslot'unuzu 2 arttırır, 2. levelde wishlist'inizde bulunan bir karakterin çıkma olasılığını %50 arttırır, 3. seviyede kakera kristali claimlemek için gereken kakera gücünü %20 azaltır. 4. seviyede size kalıcı 2 roll verir. Bonus: Diğer rozetlerin geliştirme ücretini %25 azaltır. Emerald: Açıldığı ilk seviyede $rt komutunu aktif eder. Sonraki her seviyede $rt süresini 10 saat azaltır. Bonus: Claimlediğiniz karakterin kakera değeri kadar kakera kazanırsınız.

  bLOGUN BAŞINDA BAHSETTİĞİM GİBİ EĞER DAHA FAZLA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ DİSCORD SUNUCUMUZA GELİP DİSCORD YÖNETİMİ JEVİATHAN’DAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. İYİ EĞLENCELER…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Ph0en1x

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir