Amazon Prime Nedir, Avantajları Nelerdir?


Amazon Prime her ay kullanıcılara 8 TL’ye belirli kategorilerde hizmet veren bir aylık ödemeli üyelik sistemidir.

Peki nedir bu belirli kategoriler:
Öncelikle 3 ayrılıyor;
• Alışveriş
• Film Dizi
• Gaming
Sıra bunları detaylı açıklamada

Alışveriş: Amazon’un alışveriş yapabileceğiniz bir sitesi var. Peki Amazon Prime alışveriş sitesinde nasıl bir avantaj sağlıyor. Öncelikle Prime üyelerine özel indirimler. “Günün Fırsatları” diye adlandırdıkları bir kısım var. Sadece Prime üyeleri özel indirimlerden ve fırsat günlerinden yararlanabiliyor.
Bedava Kargo: Yine alışveriş sitesinden alacak olduğunuz herhangi bir ürün Prime indirimli veya hiçbir indirimi olmadan tabii yurtdışı ürünleri hariç kargonuz bedavaya geliyor. Şunu da unutmayalım ki diğer alışveriş sitelerini gözlemlediğimizde en az kargo ücretinin 15 TL civarlarında olduğu bu zamanda Amazon’dan alacak olduğumuz bir ürünün kargo parasında bile kendi parasını kurtarıyor.

Film ve  Dizi: Prime video ile Popüler filmleri ve ödüllü Amazon Originals dizilerini tekrardan 8 TL ödemeden aynı ay içersinde tek bir üyelikle izleyebilirsin. Dilersen televizyondan tabletten veya telefondan internetin olduğu sürece izleyebilirsin. İnternetin olmadığı durumlarda da daha önceden indirmiş olduğun filmi diziyi de izleyebilirsin.

Gaming: Prime Gaming ile League of Legends, Black Desert Mobile gibi oyunlarda yine ek bir para ödemeden bir sürü ganimete sahip olabilirsin. Bunun yanı sıra ücretsiz oyunlar ve 1 aylık ücretsiz Twitch kanal aboneliği kazanabilirsin.

Peki bu kadar şeyi 8 TL’ye alabiliyorken üstüne üstlük ilk ay ücretsizken neden hala Amazon Prime’lı değilsin.

Amazon Prime nasıl satın alınır;
Öncelikle Amazonun resmi internet sitesinden kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olduktan sonra prime sekmesini bulup gerekli kredi kartı, adres gibi bilgileri girdikten sonra satın alım yapıp üye olabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

isdalwa

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir