Riot Vanguard nedir?


Riot Games’in özel oyun güvenlik yazılımı Riot Vanguard, oyunlarının rekabet bütünlüğünde mümkün olan en yüksek düzeye ulaşabilmeleri için tasarlandı. Riot Vanguard, VALORANT etkinken çalışan bir istemciden ve kernel modu sürücüsü kullanımından oluşuyor.

Hem istemcisi hem de sürücüsü şirket içinde geliştirilen Riot Vanguard, oyunun ve kişisel bilgisayarların güvenliğini esas alıyor. Bu konudaki kararlılıkları doğrultusunda kapsamlı testler yürüttüler ve ürünü hem şirket içindeki hem şirket dışındaki sektör uzmanlarına incelettiler.

Güvenlik konusundaki kararlılıkları, gizlilik konusu için de geçerli. Riot Vanguard, Riot Games’in veri gizliliğin, verdiği önem göz önünde bulundurularak üretildi; bu bağlamda hukuk ve uyumluluk ekiplerine, her bölgenin özel veri güvenliği yasalarına uygunluk sağlayacak şekilde çalıştılar.

Riot Vanguard, oyuncuların oyun bütünlüğünü korumak amacıyla VALORANT oynanırken etkin durumda olmalıdır. Cihazındaki Vanguard istemcisi ya da sürücüsüne yapılacak beklenmedik müdahaleler, oyunun oynanışına olumsuz etki edebilir.

Riot Vanguard’ı kaldırmak istersen, Riot Vanguard’ı Kaldırmak yazısına göz atmalısın. VALORANT’ı kaldırdığında, Riot Vanguard’ın kendiliğinden silinmeyeceğini aklında tutmanı isteriz


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
5
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ph0en1x

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir